Procházet
Nákupní košík
K dopravě zdarma zbývá nakoupit za 1 600 Kč k zaplacení pro dopravu ZDARMA

+420 910 920 516 Po - Pá (10:00 - 16:00)

+420 910 920 516 Po - Pá (9:00 - 17:00)

Jak uchovávat doplňky stravy během léta?

Jak uchovávat doplňky stravy během léta?

Mnoho vitamínů a dalších doplňků může rychleji degradovat a ztrácet účinnost, pokud jsou vystaveny nadměrnému teplu, světlu, vzdušnému kyslíku nebo vlhkosti. Na špatné podmínky skladování jsou citlivé zejména oleje s vyšším obsahem polynenasycených mastných kyselin. Jak si tedy počínat v létě a co bych měl/a udělat pro jejich ochranu?

Co se v tomto článku dozvíte?:

  1. Jak si počínat v létě v souvislosti se skladováním doplňků?
  2. Mohu si vzít doplňky, které každý den užívám, s sebou na dovolenou?
  3. Jak řešíme skladování a přepravu my?
  4. Tip Jakuba Přibyla

Jak si počínat v létě v souvislosti se skladováním doplňků?

Je třeba rozlišovat mezi doplňky v kapslích a tekutými oleji.

Dětská řada olejů, Kids Omega 3 a Kids DHA + D3K2, představuje velmi citlivé produkty. Standardně je doporučujeme po otevření co nejrychleji spotřebovat, ideálně do 2 měsíců. V případě letních teplot, kdy i pokojové teploty mohou přesáhnout 25 stupňů, je vhodnější uchovávat tyto doplňky v lednici. Ostatně to platí i pro kosmetické oleje a krémy, zvláště ty, které jsou přírodní nebo „non-toxic“.

"Pokud vás čeká cestování, kde nebudete mít možnost skladování v chladničce a není to více jak jeden/dva dny, raději bych olej nechal v klidu odpočívat doma v lednici a suplementaci obnovil až po návratu", doporučuje autor receptury Jakub Přibyl. 

Na autooxidaci je náchylný zejména Kids Omega-3, který je v podstatě koncentrátem DHA. Čím více je v oleji polyenových mastných kyselin s více dvojnými vazbami (DHA jich má z omega-3 nejvíce) a čím méně antioxidantů obsahuje, tím snadněji podléhá žluknutí a tím citlivější je na podmínky skladování. Nikdy tento typ oleje nevystavujte přímému slunečnímu svitu, vyšším teplotám (optimální jsou teploty 4-8 °C) a působení kyslíku. Jelikož se při používání omega-3 kids nevyhnete otevírání oleje (a tedy přístupu kyslíku), tak nejvíce mu můžete ublížit právě dlouhým skladováním ve vyšších teplotách.

U kapslovaných produktů, jako je ProLife, Omega 3 - Enhanced Bio Plus či Vegan Omega 3, je potencionální dopad vnějších podmínek (teplo, světlo, vzduch, kontaminace slinami) ošetřen hned několika kroky. Jednak obsaženým přírodním antioxidačním mixem, dále pak kapslovací a obalovou technologií. Obecně lze říci, že tyto doplňky jsou oproti tekutým formám olejů více stabilní.

Doplňky jsou testovány i na extrémní teploty, přesto doporučujeme jejich uchovávání při pokojové teplotě do 25 stupňů a na místech bez přímého slunečního záření či tepla od elektrospotřebičů. V případě tropických dní bude vhodnější skladovat i tyto doplňky v lednici.

Mohu si vzít doplňky, které každý den užívám, s sebou na dovolenou?

Pokud se chystáte na delší dovolenou, samozřejmě je možné doplňky v kapslích též převážet. Krátkodobé výkyvy by neměly kapslím nijak uškodit za předpokladu, že budou v originálním obale. Pro ušetření místa v zavazadle doporučujeme uchovat prázdný obal a do něj si vytvořit přesnou směs oblíbených doplňků na každý den. Svou rutinu tak nemusíte narušit ani během dovolené.

Jak řešíme skladování a přepravu my?

Z výroby do skladu jsou doplňky v letních teplotách převáženy v chladících vozech. Profesionální zázemí našeho skladu umí pro každou skupinu produktů vytvořit vhodné podmínky skladování, což není u všech e-shopů samozřejmostí. Na cestě k zákazníkovi je pak každý balíček z našeho skladu převezen dopravcem nejprve do lokálního depa, aby nezůstával přes noc v autě a následující den je pak převzat do doručovacího vozu. 

A naše rada na závěr? V horkých letních dnech zvažte nákup olejů citlivých na vnější podmínky a autoxidaci. Případně objednávku odložte až na období, kdy teploty klesnou. 



0 komentářů

Zanechat komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být schváleny před jejich zveřejněním.

Poslední články

Nový Daily F20 Complex: cesta k čistě přírodním doplňkům stravy / Rozhovor s autorem receptury, Jakubem Přibylem, o inovaci multivitamínu Daily F20 Complex

Multivitamín Daily F20 Complex prošel zásadní proměnou. V tomto rozhovoru s Jakubem Přibylem, produktovým vývojářem Trime se dozvíte, jak přehodnocujeme...
Přečtěte si více

Příprava na těhotenství I SEMINÁŘ

KDY?  Ve čtvrtek 31. 10. 2024 od 16 do 18 hodin KDE?  WeWork, Národní 135/14, Praha 1   Připravujete se na těhotenství, nebo jste...
Přečtěte si více

Dyslipidémie a zvýšený cholesterol - příčiny a možnosti řešení

Dyslipidémie, porucha metabolismu lipidů, představuje celosvětově rozšířený zdravotní problém. Dyslipidémie úzce souvisí s rozvojem kardiovaskulárních onemocnění, která patří mezi jedny...
Přečtěte si více

Poslední podcasty

Omega-3 Index a možnosti testování I Trime Podcast #38 s Jakubem Přibylem a Renatou Novotnou

  V dalším díle Trime podcastu si blíže představíme Omega 3 Index a možnosti jeho testování. Omega-3 Index měří obsah...
Přečtěte si více

O umění poctivé cukrařiny I Trime Podcast #37 se zakladatelkou Epifany Janou Novotnou

  V dalším dílu našeho podcastu přivítáme Janu Novotnou, majitelku cukrárny Epifany, která si před devíti lety splnila svůj sen a...
Přečtěte si více

Problematika železa - benefity a rizika I Trime Podcast #36 s Jakubem Přibylem a Renatou Novotnou

V této epizodě Trime podcastu jsme se ponořili do problematiky jednoho z nejdůležitějších, ale zároveň i nejproblematičtějších minerálů pro naše...
Přečtěte si více