Tato epizoda je zaměřena na jedno z nejdůležitějších témat, které ovlivňuje každodenní život nás všech – kvalita vody, kterou pijeme. Naše moderní společnost má k dispozici nepřetržitě vodu z kohoutku. Ale je její kvalita dostatečná?Jaké mikro znečištění a nečistoty v ní mohou být, a jaký to může mít vliv na naše zdraví?
Podíváme se na problematiku, která by měla zajímat každého – jaké jsou skutečné výzvy, s nimiž se potýkáme, když jde o kvalitu pitné vody, jaké technologie existují pro její zlepšení a proč je důležité věnovat pozornost i těm nejmenším detailům.
Do studia jsme pozvali odborníka na čištění vody, pana Jiřího Polmana. Povídali jsme si o problémech jaké vidí u různých typů vody – studniční, nebo vody z veřejných vodovodních řádů. Zaměřili jsme se na to, jaké chemické látky a znečišťující prvky v naší vodě mohou přetrvávat i po její filtraci a jaké nové technologie mohou zaručit, že naše pitná voda bude skutečně čistá a zdraví nezávadná. Dozvíte se, jaké technologie se používají k filtraci vody a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.
RNDr. Jiří Polman, CSc., organický chemik s bohatými zkušenostmi z Akademie věd a mezinárodních chemických korporací, je spoluzakladatelem společnosti H2O Nanotec s.r.o., která se specializuje na výzkum nových možností využití nanotechnologií v oblasti čištění vody.
Co se v podcastu #42 dozvíte?
+ Osobní příběh hosta - jak se dostal do oblasti čištění vody
+ Kvalita studniční a vodovodní vody v ČR
+ Znečištění ve vodě - přítomnost pesticidů, těžkých kovů a mikroplastů ve vodě
+ Jaké jsou účinné metody filtrace vody a nové technologie pro odstranění znečištění
+ Problémy s kvalitou vody v různých regionech
+ Jak nečistoty ve vodě mohou ovlivnit naše zdraví
+ Praktické rady pro výběr správného filtru pro domácnost
+ Kojenecká voda a specifické požadavky
+ Doporučení pro posluchače, odkaz na informace ohledně filtrace vody
Všechny díly Trime podcastu můžete sledovat na Youtube, Spotify nebo Apple podcast